Jedlinianin znokautował Turka

Inne dyscypliny indywidualne11 czerwca, 2018

 

Bartosz Gołębiewski, 23-letni pięściarz z Jedliny-Zdroju walczący w barwach klubu Rushh Kielce, dwukrotny mistrz Polski seniorów w kategorii do 75 kg, odnotował na swoim koncie kolejny sukces. Podczas meczu Polska-Turcja w Kielcach, rozgrywanego w ramach zainspirowanego przez Polski Związek Bokserski cyklu Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego, pokonał swojego rywala, Ondera Sipala, przed czasem w 2. rundzie.

 

Jego przeciwnik, to 12-krotny mistrz Turcji oraz mistrz Igrzysk Śródziemnomorskich z 2009 r. we włoskim Avezzano. Obserwatorzy uznali ten pojedynek za popisowy i najciekawszy w całym spotkaniu. Sipal dwukrotnie, w końcówkach 1. i 2. rundy padał na deski. Halę Legionów opuścił na noszach po ciężkim nokaucie.

– Jestem szczęśliwy, bo wszystko poszło tak, jak zaplanowałem. Udało mi się utrzymać formę z mistrzostw Polski, a poza tym oglądałem kilka walk Turka i zrobiłem wszystko, by ograniczyć jego atuty. Pod koniec drugiej rundy wypuściłem serię ciosów, ale nie wiem, które trafienie i gdzie okazało się najskuteczniejsze. Jeśli lekarskie oględziny mojej lewej ręki okażą się pomyślne, w najbliższy weekend powalczę na turnieju w Halle – powiedział Tygodnikowi DB 2010 Bartosz Gołębiewski.

Polska pokonała Turcję 22:0 (w kat. 75 kg stoczono dwa pojedynki), ale wynik może być mylący, bowiem nasi goście, reprezentanci kraju z bogatymi bokserskimi tradycjami, tanio swojej skóry nie sprzedali, a większość walk była zacięta i emocjonująca. Było to siódme kolejne zwycięstwo biało-czerwonych w Światowej Konfrontacja Boksu Olimpijskiego.

Andrzej Basiński

 Bartosz-Karlino 11

Bartek z pasem mistrza Polski 2018.

Tagi: , , , ,