Biegali z Jedynką

Inne dyscypliny indywidualne13 czerwca, 2018

 

25 drużyn w czterech kategoriach wystartowało o Puchar Trenera Aleksandra Wierietielnego w biegach sztafetowych „Biegaj z Jedynką” pod honorowym patronatem Prezydenta Wałbrzycha.

 

Uczestnicy biegu niezwykle ambitnie walczyli na wymagających trasach w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu. Dopisała nie tylko forma ale i pogoda. W słoneczne, piątkowe przedpołudnie do rywalizacji sportowej przystąpiło 175 zawodników, którym gorąco kibicowali uczniowie 1 LO i zaproszeni Goście. W kategorii sztafet pozaszkolnych najszybciej pobiegła drużyna RONAL, wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło IV LO, wśród gimnazjów PG 11, a ze szkół podstawowych najlepsza okazała się PSP 23.

Emocji nie zabrakło ani w trakcie rywalizacji sportowej, ani też po. W oczekiwaniu na dekorację zwycięzców, uczniowie przeprowadzili quiz o Paderewskim, jako że tegoroczny bieg nosił nazwę „Biegaj z Jedynką u Paderewskiego w roku100 rocznicy Niepodległej”. Podczas dekoracji zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Następnie, wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. stepperów, pulsometrów, zegarków biegowych, powerbanków, toreb sportowych, plecaków i wielu innych.

– Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, czyli firmom, które przekazały nagrody rzeczowe lub środki na ich zakup i które wsparły naszą imprezę biegową. Są to: Faurecia, Ronal, Wodociągi-Wałbrzych, Vicotel, Toyota, Almar-Sport i Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewnej Jedlina-Zdrój. Ddziękujemy Gminie Wałbrzych, prezydentowi Wałbrzycha za honorowy patronat, prezesowi Aqua-Zdroju Mariuszowi Gawlikowi, który również startował w sztafecie VIP, kierownikowi hali lekkoatletycznej Pawłowi Kicie i obsłudze – podkreśla Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO w Wałbrzychu i organizator „Biegaj z Jedynką”.

(RED)

biegaj z jedynka 2018 r

Tagi: , , , , , ,