Triathlon nad zalewem

Inne dyscypliny indywidualne1 sierpnia, 2018

Rozpoczął się cykl Grand Prix w Triathlonie Letnim o Puchar Starosty Powiatu Wałbrzyskiego, zaliczany do tegorocznej rywalizacji w ramach GP Idol.

 

Pierwsza impreza odbyła się w gminie Czarny Bór nad zalewem w Grzędach, o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór Adama Góreckiego. Uczestnicy startowali w pływaniu na 200 m, wyścigu kolarskim na 8 km i biegu na 4 km. Panie rywalizowały na dystansie krótszym. Pierwsza konkurencja odbyła się w górskim akwenie, a kolejne na 2-kilometrowej pętli wokół niego. Triathlon ukończyło 30 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii open mężczyzn i kobiet wyróżniono pucharami ufundowanymi przez Gminę Czarny Bór.

Wyniki: open mężczyzn – 1. Daniel Kłosowski (Wałbrzych), 2. Andrzej Cukier (Kamienna Góra), 3. Marek Henczka (Wałbrzych); open kobiet – 1. Dominika Niemiec (Kamienna Góra), 2. Jolana Benesova (Czechy), 3. Anna Kusiak (Wałbrzych). Drugi etap cyklu odbędzie się 4 sierpnia (Mezimesti-Mieroszów), a trzeci, finałowy, 11 sierpnia w Starych Bogaczowicach.

(BAS)

 

Na trasie wyścigu kolarskiego.

Tagi: , , , , , , , ,