Pływacy na medal

Inne dyscypliny indywidualne9 sierpnia, 2018

Obiekt kąpielowy w Głuszycy był w piątek 3 sierpnia miejscem zawodów o tytuł „Najlepszego Pływaka”. Nad bezpieczeństwem młodych zawodników i sprawnym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu na czele z prezesem Romanem Maciaszkiem.

Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI oraz uczniowie kl. VII -gimnazjum. Najstarsi mieli do pokonania dystans o długości 50 m, grupa średnia i młodsza zmierzyła się z dystansem 20 m. Najlepsze wyniki uzyskali:

-w  kategorii:  kl. I-III

  1. Antonina Duda
  2. Anastazja Łuszczek
  3. Kornelia Jaremenko

-w kategorii: kl. IV-VI

  1. Antoni Laszkiewicz
  2. Jakub Sejda
  3. Anna Skowron

– w kategorii kl. VII – Gimnazjum

  1. Aleksander Gorzała
  2. Emil Spychała
  3. Alan Jaremenko

– Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników zawodów za piękną sportową postawę. Podczas trwającego odpoczynku wakacyjnego zachęcamy dzieci i młodzież do dalszej aktywności sportowej – na głuszyckim obiekcie kąpielowym, a także w nowo otwartej krytej pływalni Delfinek.  Serdeczne podziękowania dla ratowników WOPR. Organizatorem zawodów pływackich było  Centrum Kultury-MBP – mówi wspierający akcję burmistrz Głuszycy Roman Głód.

(SJ)

 

 

Tagi: , , ,