Sokołowsko stolicą Nordic Walking

Inne dyscypliny indywidualne20 września, 2018

W niedzielę, przy pięknej pogodzie, w malowniczym Sokołowsku odbył się VIII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Organizatorami festiwalu byli: Powiat Wałbrzyski, Sołectwo Sokołowsko i Fundacja Dolina Inspiracji.

 

Impreza z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników górskich spacerów. W tym roku do wspólnego maszerowania zgłosiło się blisko 300 uczestników, w tym całe rodziny złożone z dzieci, rodziców i dziadków. Uczestnicy maszerowali na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Po zakończeniu marszu odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród i konsumpcja pożywnych kiełbasek z grilla.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tyle osób postanowiło spędzić z nami tę niedzielę, maszerując z kijkami. Atmosfera imprezy była naprawdę wspaniała, a to było dla nas najważniejsze. Nie była prowadzona żadna klasyfikacja, każdy uczestnik był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dziękuję mieszkańcom Sołectwa Sokołowsko, którzy już od 8 lat organizują tę wspaniałą imprezę – podkreślił wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.

W trakcie imprezy odbyło się także przekazanie sprzętu, który zakupiony został przez Powiat Wałbrzyski w ramach realizacji zwycięskiego projektu, zgłoszonego przez Ochotniczą Straż Pożarną Mieroszów do budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego. Wartość zakupionego sprzętu to 18 345 zł.

(GŁ)

 

Blisko 300 uczestników wzięło udział w VIII Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej.

Tagi: , , , , ,