Najstarszy przełaj

Inne dyscypliny indywidualne4 października, 2018

Na trasie XXXVIII Biegu Przełajowego Podzamcze, najstarszej tego rodzaju wałbrzyskiej imprezy,  rywalizowano o puchar Every Can Counts. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Bartosz Zając przed Jerzym Jagielskim i Jackiem Strzechą, a w klasyfikacji generalnej pań triumfowała Izabela Wolak, która wyprzedziła Magdę Rider i Ewę Pastuszeńko.

 

Zawody w ramach Europejskiego Tygodnia Sporu (ETS) zorganizował Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu oraz Fundacja na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych Recal. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 9600 lub 4600 m w zależności od kategorii wiekowej. Trasę wytyczono na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie imprezy przeprowadzono akcję promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia, zorganizowaną rzez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, statuetkami i nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ETS przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz niegazowaną wodę z limitowanej serii Every Can Counts przekazaną przez Fundację RECAL.

(BAS)

Tagi: , , , ,