Waligóra Run Cross 2018

Inne dyscypliny indywidualne12 października, 2018

Waligóra Run Cross – jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce po raz trzeci odbył się w Głuszycy w minioną sobotę. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na obu dystansach – 53 km oraz 25 km ponownie ustanowione zostały rekordowe czasy. Bieg ukończyło prawie 200 zawodników, w tym silna grupa biegaczy z Głuszycy.

Czech Ondřej Penc ukończył Ultra Wrc (53 km) z rewelacyjnym czasem 4:57, a tym samym poprawił swój ubiegłoroczny rekord wynoszący 5:04. Również wśród kobiet Joanna Lorenc, która ukończyła bieg z czasem 6:26, znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy 6:43 należący do Turczynki Aysen Solak. Na dystansie półmaratonu Michał Kur ukończył bieg z czasem 2:05, natomiast najlepsza wśród pań Aleksandra Bocheńska osiągnęła czas 2:43.

Najlepsi biegacze z Głuszycy w Half i Ultra WRC 2018: kategoria M20 Half – 2 miejsce Łukasz Kowalski, czas 2:21; kategoria M40 Half – 1 miejsce Andrzej Sławik, czas 2:23; kategoria M40 Half – 3 miejsce Krzysztof Kameczura, czas 2:42; kategoria M30 Ultra – 3 miejsce Marek Swoboda, czas 6:00.

– Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, którzy wsparli organizatorów biegu. Serdeczne podziękowania dla Gminy Mieroszów i burmistrza Marcina Raczyńskiego oraz sponsorów i partnerów WRC. Podziękowania dla pracowników Centrum Kultury-MBP, Urzędu Miejskiego w Głuszycy, Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, OSP w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy policji Komendy Miejskiej w Wałbrzychu – wyliczają burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz ze Stowarzyszenia Waligóra Run.

(SJ)

Około 200 biegaczy z Polski i zagranicy wystartowało w biegu Waligóra Run Cross 2018.