Rekordowe mistrzostwa

Inne dyscypliny indywidualne10 stycznia, 2019

W Świebodzicach odbyły się 8. Mistrzostwa Dolnego Śląska Taekwondo w ramach Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwondo, zorganizowane przez Klub Taekwondo Taipan oraz Polską Federację Taekwondo.

 

W profesjonalnie przygotowanych mistrzostwach wystartowało ponad 512 zawodników i zawodniczek z całej Polski w różnym wieku, min. z Torunia, Nakła, Milicza, Wrocławia, Opola i Łodzi. Wysoką formę potwierdzili zawodnicy ze Świebodzic i powiatu świdnickiego trenujący na co dzień w Klubie Taekwondo Taipan, reprezentanci kraju Julia Furtyk i Hubert Cytarzyński, którzy niejednokrotnie zdobywali medale i pokazali na czym polega prawdziwa walka. Zawody przebiegły bardzo sprawnie dzięki niezastąpionej pracy sędziów i trenerów, przy motywującym do walki dopingu rodziców, a także Piotrowi Gąsiorowi – prezesowi Polskiej Federacji Taekwondo, który koordynował całe zawody oraz trenerowi Jarosławowi Włochalowi. Trener składa gratulacje zawodnikom, którzy wystartowali w zawodach, bez względu na wynik jaki osiągnęli, bo najważniejsza była dobra zabawa, a tej nie brakowało, podziękowanie kieruje także w stronę rodziców za obecność i poświęcony czas dzieciom, trenerom Klubu Taekwondo Taipan za pomoc w organizacji oraz miastu Świebodzice za życzliwe spojrzenie na realizację pasji. A miasto gratuluje sukcesów zawodnikom i trenerom, jednocześnie dziękuje za promocję miasta.

– Znakomicie spisali się podczas świebodzickich zawodów także zawodnicy klubu Taipan z innych miejscowości. Na przykład trenujący w Wałbrzychu zdobyli 18 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych medali w walkach, układach i technikach specjalnych – podkreśla Rajmund Felusiak, prezes Wałbrzyskiego Klubu Taekwondo Taipan.

(RED)

 

Tagi: , , , , ,