Pobiegną dla Edka na Nowym Mieście

Inne dyscypliny indywidualne13 lutego, 2019

Jak już informowaliśmy, w niedzielę, 24 lutego, odbędzie się w Wałbrzychu „Bieg Charytatywny dla Edka”. Po wylewie na skutek pęknięcia tętniaka mózgu, w potrzebie znalazł się Edward Baczewski, zasłużony dla Dolnego Śląska biegacz długodystansowy, m.in. sześciokrotny triumfator Sudeckiej Setki i odnoszący sukcesy w maratonach.

 

Tragedia poruszyła zwłaszcza środowisko lekkoatletów. Byłemu zawodnikowi Górnika Wałbrzych postanowili pomóc koledzy-biegacze, organizując zawody, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Baczewskiego, co ma umożliwić mu powrót do zdrowia i sprawności.

Początkowo charytatywna impreza miała się odbyć na Podzamczu, gdzie przy al. Podwale wyznaczono start i metę biegu. Szybko wzrastająca frekwencja zawodników spowodowała jednak zmianę planów, a ciężar organizacji wziął na siebie Piotr Holly, obecnie jeden z najlepszych w Polsce długodystansowców górskich. Pomoc zaoferowała wałbrzyska spółka Aqua Zdrój. „Bieg Charytatywny dla Edka” odbędzie się na terenie Parku Sobieskiego, a na jego bazę wyznaczono halę lekkoatletyczną na Nowym Mieście przy ul. Chopina. Uczestnicy wystartują o godz. 11.00 i rywalizować będą na dystansie 5,5 km, co ma związek z wiekiem Baczewskiego (55 lat).

Zapowiada się liczna obsada biegu. Na dwa tygodnie przed jego terminem zapisało się do niego 670 zawodników z całego kraju, a także z Czech i Wielkiej Brytanii. Teraz tylko uczestnikom szlachetnej imprezy należy życzyć łaskawej aury.

Andrzej Basiński

SONY DSC

Piotr Holly włożył wiele wysiłku w przygotowanie charytatywnej imprezy.

Tagi: , , , , , ,