Plan wykonany

Piłka nożna15 kwietnia, 2019

Nie było niespodzianki w rozegranym w niedzielę w Żywcu meczu 19. kolejki ekstraligi piłki nożnej kobiet. Broniący się przed spadkiem Mitech uległ walczącemu o podium AZS PWSZ Wałbrzych 1:5.

 

– Od początku spotkania to zespół gości kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i tylko kwestią czasu było, kiedy padnie pierwszy gol dla podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego. Strzelanie rozpoczęła w 23 min. Klaudia Miłek, która przyjęła w polu karnym piłkę podawaną przez Klaudię Fabovą i przymierzyła nie dając szans Aleksandrze Komosie. Nie minęło siedem minut, a było już 0:2, gdy Katarzyna Rozmus dośrodkowała z rzutu rożnego, futbolówka trafiła do Klaudii Miłek, a ta przelobowała bramkarkę Mitechu zdobywając swojego drugiego gola. Jeszcze do przerwy wałbrzyszanki postarały się o to, żeby w drugiej połowie nie było już emocji. W 38 min. kolejną asystą popisała się Klaudia Fabova, a Julita Głąb w pełnym biegu wyprzedziła obrończynię Mitechu i z bliska pokonała Aleksandrę Komosę. Do przerwy AZS PWSZ Wałbrzych zasłużenie prowadził 3:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 57 min. pięknym uderzeniem zza pola karnego w samo okno popisała się Klaudia Fabova i bramką ukoronowała swój bardzo dobry występ w tym meczu. Radość wałbrzyszanek zmąciła kontuzja Dominiki Dereń, która w 58 min. doznała groźnie wyglądającego urazu i została przetransportowana do szpitala – oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W końcówce wałbrzyszanki pilnowały wyniku, a w 90 min. po podaniu Martyny Zańko wprowadzona wcześniej na boisko (a wracająca po kontuzji) Anna Zając, podwyższyła na 5:0. Również i gospodynie miały tego dnia swój moment, gdy w doliczonym czasie gry Patrycja Wiśniewska zdobyła honorowego gola dla Mitechu, ale ostatecznie po ostatnim gwizdku pani sędzi więcej powodów do radości miały wałbrzyszanki wracające do domu z kompletem punktów. Piłkarki AZS PWSZ nie mają teraz dużo czasu na odpoczynek, bo już w czwartek o 16:30 zagrają u siebie w bardzo ważnym dla układu tabeli meczu z Medykiem Konin – relacjonuje Tomasz Stasiński z PWSZ.

(TS)

 

Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 1:5 (0:3)
Bramki: Patrycja Wiśniewska (90+10) oraz Klaudia Miłek (23, 30), Julita Głąb (38), Klaudia Fabova (57), Anna Zając (90)

AZS PWSZ: Sapor, Fabova, Rapacka (90+2 Kędzierska), Pluta (60 Zańko), Miłek, Mesjasz, Głąb (80 Ostrowska), Dereń (58 Rędzia), Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (86 Zając).

 

Tagi: , , , ,