Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

Inne dyscypliny indywidualne14 maja, 2019

Z Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active” przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju prawie 700 biegaczy wystartowało na trasę 6. Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój. Na pokonanie trudnej, wymagającej trasy najszybszy biegacz – Andrzej Witek – potrzebował zaledwie 1 godz. 25 min. 57 sekund.

 

Dystans 21 kilometrów przebiegał w większości po górskich drogach, z dużymi przewyższeniami. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz i grząska, śliska nawierzchnia na niektórych odcinkach trasy. Jednak – pomimo tych utrudnień – żaden z uczestników nie żałował swojego udziału w tej prestiżowej imprezie biegowej, a warunki atmosferyczne stanowiły dla biegaczy dodatkową motywację.

Klasyfikację prowadzono osobno dla kobiet i mężczyzn zarówno w kategorii open jak i kategoriach wiekowych. Osobną klasyfikacją objęci zostali mieszkańcy Jedliny-Zdroju. W ramach imprezy zorganizowano także Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław i bieg dla dzieci – Sonko Kids Run. Limit uczestników ustalono na poziomie 800 osób. Po biegu odbyła się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy i losowanie nagród. Warto zaznaczyć, że każda kobieta na mecie, oprócz pamiątkowego medalu, otrzymywała różę. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, przy współorganizacji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia „Biegaj w Jedlinie”.

Szczegóły dotyczące czasów i zajętych przez poszczególnych uczestników miejsc znajdują się na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results2788/.

Czołówka biegu: mężczyźni – 1. Andrzej Witek (01:25:57), 2. Pavel Brydl (01:31:25), 3. Tomasz Blados (01:32:09); kobiety – 1. Maria Czok (01:46:17), 2. Kinga Gomołysek (01:47:340, 3. Anna Skalska (01:54:41).

(RED)

Tagi: , , ,