Derby na Ratuszowej

Piłka nożna17 marca, 2016

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zagrają na bocznym boisku Stadionu 1000–lecia w Wałbrzychu w derbach z AZS–em Wrocław. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 marca o godz. 11:00.

logo azs pwsz walbrzych

Powodem rozegrania spotkania na sztucznym boisku kompleksu boisk przy ul. Ratuszowej jest zły stan murawy na Stadionie 1000–lecia. W ostatniej kolejce na inaugurację rundy wiosennej wałbrzyszanki przegrały w Koninie z Medykiem 0:4. Przez tę porażkę AZS spadł na 6. miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie nadal 22 punkty. Jednak w przypadku zwycięstwa nad wrocławiankami ekipa Marcina Gryki wróci na 5. lokatę tabeli ekstraligi. Najbliższe spotkanie jednak będzie wzbudzało dużo emocji. Ligowe spotkanie we Wrocławiu gospodynie wygrały 1:0, ale wystąpiły w ich ekipie 2 nieuprawnione do gry zawodniczki i wałbrzyszanki wygrały ostatecznie walkowerem 3:0.

Wrocławianki za to będą chciały piąć się w górę w tabeli po nie do końca udanej rundzie jesiennej. Po wygranej na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk 2:0 awansowały na 5. pozycję w tabeli ekstraligi. Wrocławski AZS ma tyle samo punktów co wałbrzyski, ale ma lepszy bilans bramek, a bilans bezpośrednich spotkań liczony jest dopiero po zakończeniu sezonu. W zespole z Wrocławia gra kilka reprezentantek Polski: m. in. Dominika Grabowska czy Joanna Wróblewska. W ostatnim meczu akademickich zespołów w 1/8 finału Pucharu Polski, osłabiony wówczas AZS PWSZ przegrał aż 0:6, a gole dla wrocławianek zdobywały właśnie Dominika Grabowska (3), Joanna Wróblewska (2) oraz Karolina Gradecka.

Radosław Radczak

Tagi: , , ,