Inauguracja bez kibiców

Piłka nożna19 marca, 2016

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 21. kolejce III ligi dolnośląsko–lubuskiej zagrają na bocznym boisku Stadionu 1000–lecia w Wałbrzychu z Foto–Higieną Gać. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 20 marca o godz. 13:00 bez udziału publiczności.

 gornik walbrzych herb

Biało–niebiescy w poprzedniej kolejce nie rozegrali spotkania w Dzierżoniowie z miejscową Lechią, ponieważ zostało ono przełożone na 23 marca z powodu złego stanu murawy. Rywalizacja z Foto–Higieną pierwotnie miała być odwołana, jednak DZPN zgodził się na rozegranie potyczki na bocznym boisku, ponieważ płyta główna Stadionu 1000–lecia po opadach śniegu nie nadawała się do gry. Decyzja ta oznaczała, że mecz odbędzie się bez kibiców.

Podopieczni Roberta Bubnowicza są liderem w swojej grupie III ligi, z dorobkiem 41 punktów, ale warto przypomnieć, że mają jeszcze 2 zaległe mecze. W niedzielę szkoleniowiec wałbrzyszan nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Sławomira Orzecha.

Z kolei drużyna z Gaci również nie rozegrała meczu w 20. serii gier, kiedy to miała mierzyć się z Ilanką Rzepin (mecz został przełożony na 23 marca). W ostatniej rozegranej rywalizacji (było to w listopadzie poprzedniego roku) piłkarze Foto-Higieny przegrali na własnym stadionie ze Śląskiem II Wrocław 0:3. Obecnie Foto–Higiena zajmuje 14. lokatę w tabeli ligowej z 21 punktami na koncie. W sierpniu, kiedy to ekipa Krystiana Pikausa grała w w Brzegu z Górnikiem, gospodarze wygrali 3:2, a prowadzili sensacyjnie 3:0. Gole dla zespołu z Gaci strzelili Michał Wróbel, Maciej Salak i Dominik Wejerowski, a dla wałbrzyszan dwukrotnie z rzutów karnych trafiał Marcin Orłowski.

 

Zestaw par 21. kolejki III ligi dolnośląsko–lubuskiej:

Górnik Wałbrzych – Foto–Higiena Gać (niedziela, 20 marca, godz. 13:00)

KS Polkowice – Stilon Gorzów Wlkp.

Miedź II Legnica – Polonia–Stal Świdnica

Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Śląsk II Wrocław

Ślęza Wrocław – Budowlani Lubsko

Karkonosze Jelenia Góra – KP Brzeg Dolny

Zagłębie II Lubin – Piast Karnin

Ilanka Rzepin – Formacja Port 2000 Mostki

Radosław Radczak

Tagi: , , ,