Czas na rewanż

Piłka nożna28 marca, 2016

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zagrają w 18. kolejce ekstraligi na własnym boisku z Górnikiem Łęczna. Mecz odbędzie się we wtorek, 29 marca o godz. 12:00.

SONY DSC

Wałbrzyszanki w ostatniej kolejce zdobyły w końcu pierwszy punkt na wiosnę, bezbramkowo remisując w Sosnowcu z Czarnymi. W dodatku przegrały zespoły AZS Wrocław i Zagłębia Lubin i zremisował Mitech Żywiec, dzięki czemu akademiczki z Wałbrzycha mają znów szansę zakończyć sezon na podium. Obecnie ekipa Marcina Gryki zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 23 punktów i ma tylko 5 oczek straty do trzeciego zespołu w tabeli, którą jest żywiecki Mitech.

Górnik obecnie jest wiceliderem tabeli ekstraligi z dorobkiem 36 punktów i bilansem bramek 52:16, lecz szanse na zdobycia mistrzostwa kraju są znikome, ponieważ łęcznianki mają 11 oczek mniej od lidera z Konina. W poprzedniej serii gier zespół z Lubelszczyzny wygrał na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk 3:1 i coraz bardziej ucieka lubińskiemu Zagłębiu. W poprzednim meczu Górnika z AZS-em, w Łęcznej gospodynie wygrały aż 5:0 po 2 golach Anny Sznyrowskiej oraz po jednym trafieniu Anny Żelazko, Patricii Hmirovej i Kasandry Parczewskiej.

Zestaw par 18. kolejki:

AZS PWSZ Wałbrzych – Górnik Łęczna (wtorek, 29 marca, godz. 12:00)

GOSiR Piaseczno – AZS Wrocław

Medyk Konin – Czarni Sosnowiec

Sztorm Gdańsk – KKP Bydgoszcz

AZS PSW Biała Podlaska – Olimpia Szczecin

Mitech Żywiec – Zagłębie Lubin

Radosław Radczak

Tagi: , , ,