Po punkty do Szczecina

Piłka nożna19 sierpnia, 2016

 

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 3. kolejce ekstraligi zagrają w Szczecinie z Olimpią. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 11:00.

autobus azs pwsz

 

 

 

 

 

 

 

Wałbrzyszanki w ostatniej kolejce pokonały na własnym boisku brązowego medalistę poprzednich rozgrywek – Mitech Żywiec aż 4:0. Jest to drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Kamila Jasińskiego po inauguracyjnej wygranej 3:2 w Łodzi z UKS SMS. Dzięki temu AZS PWSZ znajduję się na 4. miejscu w tabeli ekstraligi z dorobkiem 6 punktów. Na mecz do Szczecina zespół z Wałbrzycha pojedzie nowym autokarem (na zdjęciu), na którym znajduje się logo zespołu, dzięki czemu promowany będzie zespół oraz sponsor, czyli uczelnia.

Olimpia Szczecin gra w tym sezonie w ekstralidze tylko dlatego, że z rozgrywek w poprzednim sezonie wycofało się Zagłębie Lubin. Gdyby nie klub ze stolicy polskiej miedzi, szczecinianki grałyby w I lidze. Początek sezonu mają jednak bardzo dobry, ponieważ w 2 meczach szczecinianki zgromadziły 4 punkty po remisie z Mitechem Żywiec 1:1 i zwycięstwie 4:1 nad GOSiR-em Piaseczno. Olimpia obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli ligowej, mając 2 oczka straty do czwartego AZS PWSZ. Akademiczki ze szczeciniankami spotkały się dwukrotnie w poprzednim sezonie – w Wałbrzychu gospodynie wygrały 2:0, a w Szczecinie padł remis 2:2.

 

Zestaw par 3. kolejki ekstraligi:

Olimpia Szczecin – AZS PWSZ Wałbrzych (sobota, 20 sierpnia, godz. 11:00)

AZS UJ Kraków – GOSiR Piaseczno

Medyk Konin -AZS Wrocław

Czarni Sosnowiec – Sztorm Gdańsk

UKS SMS Łódź – AZS PSW Biała Podlaska

Mitech Żywiec – Górnik Łęczna

Radosław Radczak

Tagi: , , ,