Świebodziczanin wicemistrzem świata w powożeniu

Inne dyscypliny indywidualne26 sierpnia, 2016

Świebodzice zaczynają być potęgą w sportach konnych. Po niedawnym sukcesie 15-letniej Liwii Misztal w ujeżdżeniu, tym razem Bartłomiej Kwiatek wywalczył drużynowo wcemistrzostwo świata w powożeniu.

bartek kwiatek powozenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi – Piber 2016 – najliczniej obsadzone w historii mistrzostwa świata – okazały się być dla Polski bardzo szczęśliwe i udane – bo zwieńczone historycznym wynikiem! Podwójne srebro dla Polski to niebywałe wydarzenie, które zdarzyło się w polskim sporcie jeździeckim po raz pierwszy, w dodatku ma w nim swój znaczący udział mieszkaniec naszego miasta. Bartłomiej Kwiatek, na co dzień mieszkający w Świebodzicach i trenujący w pobliskim Stadzie Ogierów Książ, zdobył medal drużynowy dla zespołu polskiego. To pierwszy tak znamienity sukces od 1995 roku (wtedy Polska zdobyła srebrny medal drużynowy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi na Mistrzostwach Świata w Poznaniu). Najmłodsza drużyna ze wszystkich startujących na Mistrzostwach Świata w Piber stanęła na drugim miejscu podium. W skład drużyny wchodzili:

 

Weronika Kwiatek & koń Bartnik – luzak Maciek Mazurek;

Bartłomiej Kwiatek & koń Sonet – luzak Daniel Kłosowski

oraz Marcin Kilańczyk (debiutant MŚ) & koń Prymus – luzak Filip Nowacki.

 

Warto również podkreślić, że nasz utalentowany Bartłomiej Kwiatek startuje w zawodach tylko i wyłącznie końmi polskiej hodowli, rodzimą śląską rasą – której największa hodowla znajduje się właśnie w Stadzie Ogierów w Książu.

(RED)

Tagi: , , , , , , ,