Liga MTB CC XC w Szczawnie Zdroju

Inne dyscypliny indywidualne18 października, 2016

Liga MTB CC XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – Wałbrzych 2016 zakończyła się startem najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego na Słonecznej Polanie w Szczawnie Zdroju.

liga-mtb-szczawno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodym kolarzom dopisała piękna pogoda: przyświecało słońce i nie padał deszcz, co sprzyjało sportowej rywalizacji na dość trudnej i wymagającej trasie przygotowanej przez organizatora ligi. Wyróżnienia wszystkim uczestnikom wyścigu wręczał burmistrz Marek Fedoruk. Zawody w Szczawnie Zdroju były finałem tegorocznej Ligi MTB, która podsumowała również punktację drużynową w kategoriach zawodników dolnośląskich klubów kolarskich. W finale Ligi MTB CC XC Aglomeracji Wałbrzyskiej uczestniczył Prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Rafał Jurkowlaniec, który wręczył okazały puchar zwycięskiej drużynie, ufundowany przez DZKOL, a odebrali go zawodnicy UKS Centrum Nowa Ruda. Nie mniej okazałe puchary za drugie i trzecie miejsce w punktacji drużynowej ufundowane przez dyrektora ligi i prezesa Aqua Zdroju w Wałbrzychu Mariusza Gawlika odebrali zawodnicy KKW Superior Wałbrzych i Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław.

– Finał Ligi MTB nabrał charakteru wielkiego pikniku sportowego z udziałem nie tylko zawodników, ale i licznie zgromadzonych ich opiekunów, rodziców, dziadków, młodszego i starszego rodzeństwa. Dziękując wszystkim organizatorom poszczególnych edycji zapraszamy już dziś do kolejnej przygotowywanej na 2017 rok rywalizacji sportowej dla najmłodszych kolarzy – mówi Mariusz Gawlik.

Wyniki wyścigu w Szczawnie Zdroju na stronie aqua-zdroj.pl.

(RED)

Tagi: , , ,