Trenuj z mistrzem świata

Inne dyscypliny indywidualne19 października, 2016

– Panie Mariuszu, zdobył Pan wiele trofeów i tytułów mistrza świata. To, co Pan zrobił tu, w mieście – to też jest mistrzostwo świata – tak gratulował burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz Mariuszowi Cieślińskiemu, naszemu utytułowanemu sportowcowi, mistrzowi sztuk walki, który otworzył swój nowy klub sportowy– KO Gym. Może tu trenować każdy, kto chce spróbować przygodę z muay thai lub kickboxingiem. Dzieci do lat 10 trenują bezpłatnie.

 

Lokal przy ul. Słowackiego był kiedyś sklepem z farbami. Niepozorne pomieszczenia zamieniły się w klub niczym z amerykańskiego filmu: jest prawdziwy ring, na ścianach trofea i plakaty, stylowe oświetlenie i wyjątkowy klimat.

– Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi stworzyć to miejsce, mam nadzieję, że będzie się tu „działo” – mówił Mariusz Cieśliński. Na otwarcie klubu zaprosił przyjaciół i najbliższych, wszystkich, którzy okazali pomoc i wsparcie. Oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza był także zastępca Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Świebodzic Łukasz Kwadrans, Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, ekipa z OSiR Świebodzice Sp. z o.o. – w tamtejszej hali przez wiele lat sportowcy trenowali w małej, tzw. zielonej salce. W klubie na Słowackiego do dyspozycji są dwa spore pomieszczenia i wreszcie wymarzony ring.

Nie zabrakło także szefów firmy Dragon Sport – wieloletniego sponsora klubu i oczywiście samych zawodników. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezenty – od władz miasta pudło słodkości i ciężarki – i pamiątkowe zdjęcie.

W K.O. Gym trenuje około 50 osób, 15 zawodników regularnie startuje w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Trenerem i mentorem jest Mariusz Cieśliński, wielokrotny zdobywca tytułu mistrza świata m. in. w muay thai, lowkick, savate; posiadacz wielu złotych i srebrnych medali w międzynarodowych zawodach w kickboxing fullcontact. Jako pierwszy Polak zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim.

(RED)

owtarcie-klubu-cieslinski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariusz Cieśliński w towarzystwie żony, władz Świebodzic i zawodników uroczyście otworzył klub KO Gym.

Tagi: , , , , ,