Utrzymają podium?

Piłka nożna28 października, 2016

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 11. kolejce ekstraligi zagrają na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec. Mecz odbędzie się w sobotę, 29 października o godz. 11:00.

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wałbrzyszanki, po porażce w Koninie z Medykiem 1:3 muszą teraz jak najwięcej wygrywać, bowiem beniaminek UKS SMS Łódź goni zespół Kamila Jasińskiego i ma już taki sam dorobek punktowy (po 19 oczek). Warto przypomnieć, że bohaterką spotkania z mistrzyniami Polski była Daria Antończyk, która obroniła dwa z trzech rzutów karnych, podyktowanych w tym meczu. A na mecz z Czarnymi do składu AZS PWSZ powróci Weronika Aszkiełowicz, która w Koninie nie zagrała z powody pauzy za kartki.

Sosnowiczanki, podobnie jak drużyna Łodzi, także są dość blisko podium. Po zwycięstwie 2:0 nad Olimpią Szczecin, zajmują 5. miejsce w tabeli ekstraligi z 17 punktami na koncie i bilansem bramek 23:11, mając tylko 2 oczka straty do AZS PWSZ.

W poprzednim sezonie obie ekipy dwa razy stanęły naprzeciwko siebie: w Wałbrzychu padł remis 1:1, a w Sosnowcu nie padły gole i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

Zestaw par 11. kolejki ekstraligi:

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec (sobota, 29 października, godz. 11:00)

Sztorm Gdańsk – AZS Wrocław

Mitech Żywiec – GOSiR Piaseczno

Olimpia Szczecin – UKS SMS Łódź

Górnik Łęczna – Medyk Konin

AZS PSW Biała Podlaska – AZS UJ Kraków

Radosław Radczak

Tagi: , , ,