Egzamin na OOM

Inne dyscypliny indywidualne12 lipca, 2017

 

Młodzi kolarze LKKS Górnik Wałbrzych-DZT Service Świebodzice, uczestniczą właśnie w jednym z najważniejszych sprawdzianów sezonu, którym jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Pod wodzą trenera Jarosława Nowickiego rywalizuje ośmiu juniorów młodszych: Patryk Tomulik, Adrianna Rasińska, Dominik Kopiwoda, Kinga Kopiwoda, Karol Woźniak, Wiktoria Węgrzynowska, Adam Sazanowicz i Julia Kowalska.

– O wartości naszego zespołu wymownie świadczy fakt, że stanowimy około 45 procent reprezentacji Dolnego Śląska. Nie stawiamy zawodnikom wysoko poprzeczki, ale w 10-kilometrowej jeździe indywidualnej na czas wśród dziewcząt liczymy na jedną w pierwszej „10”, dwie w „20” i 3 w „30”, a jeśli chodzi o chłopców – Woźniaka stać na miejsce w „15”, a Kopiwodę w „30”. Wyścig ze startu wspólnego będzie, jak zwykle loterią, ale jesteśmy dobrej myśli – ocenił dla Tygodnika DB2010 zasłużony szkoleniowiec.

Dotychczasowe, obiecujące wyniki, zostały osiągnięte mimo bardzo skromnego budżetu. Kolarzom przyznano z urzędu miejskiego na ten rok 28 tys. zł., co stanowi ok. czwartej części potrzeb klubu. O dodatkowe środki i pomoc klubowi w innej postaci dbają rodzice zawodników oraz sponsorzy, z których przede wszystkim należy wymienić Jolantę Suławę z DZT. Nie zagłębiając się w szczegóły, podobne „górnikom” rezultaty przyjęliby z pocałowaniem ręki krajowi finansowi potentaci w tej dyscyplinie wśród młodzieży… Należy zatem oczekiwać, iż kolejne dobre starty (m. in. w sierpniu kolarzy czekają Górskie MP) zamierzających pójść w ślady Dariusza Baranowskiego, Radosława Romanika i Joanny Ignasiak, wpłyną na późniejsze decyzje o dotacjach z miejskiego budżetu. Nie wszyscy mogą być futbolistami…

Andrzej Basiński

 kolarze gornika na OOM 2017

Wałbrzyska ekipa kolarska na OOM. Od lewej: Tomulik, Rasińska, D. Kopiwoda, K. Kopiwoda, Woźniak, Wegrzynowska, Sazanowicz, Kowalska.

Tagi: , , , , , , , , , , ,