Będą pieniądze i wzmocnienia

Piłka nożna19 lipca, 2017

– Przygotowujemy uchwały, dzięki którym z budżetu Gminy Boguszów Gorce będziemy mogli wspierać drużynę seniorów Górnika Boguszów Gorce, bo do tej pory nie było takich przepisów – mówi Sylwia Dąbrowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Boguszowa Gorc. – Utrzymaliśmy skład i rozmawiamy z 5 nowymi zawodnikami – dodaje Rafał Siczek, trener beniaminka IV ligi.

 

– W środę odbyło się posiedzenie komisji rady miejskiej, na której omawiane były sprawy finansowania seniorów w klubach sportowych Boguszowa Gorc, w tym piłkarzy Górnika. Pod koniec miesiąca zostanie zwołana sesja rady miejskiej, na której zostaną poddane pod głosowanie przygotowywane uchwały umożliwiające takie finansowanie  – wyjaśnia przewodnicząca Sylwia Dąbrowska.

Z kolei podczas piątkowego spotkania zarządu KP Górnik Boguszów Gorce, prezes Marceli Wiśniewski  (o czym pisaliśmy w artykule „Górnik Gorce bez prezesa?„) złożył rezygnację z funkcji prezesa klubu, ale nie została ona przyjęta.

– W czasie naszego treningu władze klubu doszły do porozumienia, a potem spotkały się z zespołem. Dostaliśmy zapewnienie, że będą pieniądze na grę w IV lidze i możemy spokojnie kontynuować przygotowania do sezonu. Rozmawiam z pięcioma piłkarzami, którzy chcą wzmocnić nasz młody zespół, którego celem będzie utrzymanie w IV lidze. Przed nami seria meczów kontrolnych: 22.07. z Olimpią Kamienna Góra (wyjazd), 29.07. z Górnikiem Wałbrzych (wyjazd), 02.08. z Orłem Lubawka (wyjazd), 05.08. z Kuźnią Jawor (wyjazd), 10.08. z Czarnymi Wałbrzych (dom), a 15.08. inauguracja ligi ze Spartą Grębocice w Gorcach – mówi Rafał Siczek, trener Górnika Boguszów Gorce.

(RED)

SONY DSC

Tagi: , , , ,