Słoneczny Uphill Rogowiec

Inne dyscypliny indywidualne2 października, 2017

Pierwsza niedziela października minęła w Głuszycy pod znakiem sportu, aktywności fizycznej, zabawy, uśmiechu i pozytywnej energii. Po dniach słoty przepięknie zaświeciło słońce, które kolejny, trzeci raz jest łaskawe dla zawodników biorących udział w biegu górskim Uphill Rogowiec. Zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Gminę Głuszyca bieg zgromadził na starcie 89 zawodników, którzy mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę i 643 metry przewyższeń.  Mimo dość krótkiego dystansu trasa była bardzo wymagająca.  Bieg na szczyt położony 870 m. n.p.m. oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej – długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi. Wytchnieniem i nagrodą w czasie drogi były niesamowite górskie panoramy, które mogli podziwiać zawodnicy.

Zwycięzcą III biegu Uphill Rogowiec został Czech Andrzej Penc ze Starostina, który ukończył bieg z czasem 40:47.9 6:57.7. Drugi był Radosław Boniec  z Żar z czasem 43:29.6 2:41.7 7:25.3. Miejsce trzecie wywalczył głuszyczanin i pomysłodawca biegu – Krzysztof Drzygała, czas: 43:57.3 3:09.4 7:30.0. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANK) z czasem 50:20.0 8:35.3. Drugą panią na mecie była Kinga Gomołysek z Wrocławia (Matner Running Team) z czasem  51:27.0 1:07.0 8:46.7. Trzecie miejsce wśród kobiet zdobyła Anna Grześkowiak  z Wałbrzycha (Sudeckie Wycieczki Biegowe), czas: 55:14.1 4:54.1 9:25.5. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Anna Sikorska 59:48.3, a najlepszym głuszyczaninem – Krzysztof Drzygała. Najstarszym zawodnikiem był  88-letni  Czesław Marciak z Bielawy, który w pięknym stylu ukończył bieg. Gratulujemy wszystkim biegaczom i zapraszamy już dziś na czwartą edycję biegu na szczyt Rogowca, gdzie znajdują się ruiny najwyżej położonego zamku w Polsce.

Oficjalne wyniki biegu:

https://race-timing.pl/pliki/File/2017/rogowiec_OPEN_wm.pdf

https://race-timing.pl/pliki/File/2017/rogowiec_KAT.pdf

https://race-timing.pl/pliki/File/2017/rogowiec_OPEN_wm_Gluszyca.pdf

Po starcie dorosłych zawodników Fundacja Jawor przeprowadziła zawody dla młodych biegaczy. Malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, zabawy na dmuchańcu i z chustą Klanza to atrakcje, które czekały także na najmłodszych w miasteczku zawodów przy Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy w czasie II Festiwalu Pstrąga. Uczestników zabaw dla dzieci właściciele łowiska częstowali swoimi specjałami – pieczoną rybą i słodkościami własnego wyrobu. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Głuszycka Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem na czele.

Wyniki biegów dla dzieci:

Kategoria – przedszkolaki i młodsze
dziewczynki
1. Wiktoria Śródka
2. Maja Tomczyk
3. Sara Ciura

chłopcy
1. Aleksander Śródka
2. Tymoteusz Wolski
3. Filip Wróbel
Kategoria – klasa I-III
dziewczynki
1. Amelia Molska
2. Janina Tawgin
3. Malwina Tomulik
chłopcy
1. Filip Duława
2. Maksymilian Turkiewicz
3. Ksawery Turkiewicz
Kategoria klasa IV-VI
dziewczynki
1. Maja Leś
2. Paulina Muros
3. Alicja Piechocka
chłopcy
1. Martin Rewers
2. Paweł Nowosławski
3. Stanisław Janusz

(SJ)

uphill rogowiec 2017

Tagi: , , , , ,