III Zimowy Bieg Koliby Łomnickiej

Inne dyscypliny indywidualne8 stycznia, 2018

Błoto, mgła, mżawka i lód na trasie towarzyszyły biegaczom górskim w czasie III Zimowego Biegu Koliby Łomnickiej, który wystartował w południe 7 stycznia. – Nowy sezon biegów odbywających się na terenie Gminy Głuszyca  i zapowiadających ultramaraton i półmaraton górski Waligóra Run Cross uważamy za otwarty! – mówią organizatorzy biegu ze Stowarzyszenia Waligóra Run.

Pierwszy na mecie przy restauracji Koliba Łomnicka pojawił się Bartłomiej Wojsław w rewelacyjnym czasie 01:15:21. Drugie miejsce wywalczył Paweł Białek (01:17:10). Trzeci w kategorii open był głuszyczanin Marek Swoboda ( 01:18:11). Wśród pań najszybciej pobiegła Lidia Niekraś (01:31:17), druga była Joanna Ignasiak (01:35:14), a trzecia Anna Grześkowiak (01:36:02). Gratulujemy wszystkim biegaczom, a szczególnie tym, który stanęli na podium. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie: http://www.pomiarownia.pl/imprezy_wyniki.html?impreza=15c

Warunki na 15,5-kilometrowej  trasie nie rozpieszczały zawodników. Choć był to w nazwie bieg zimowy, śnieg na trasie się nie pojawiał, a jedynie oblodzenia. Łatwo nie było, zawodnicy na 665 metrach przewyższeń musieli poradzić sobie z niekiedy wyjątkowo błotnistymi odcinkami. Jednak radosny nastrój i mobilizujący do walki z własnymi słabościami duch rywalizacji  nie opuszczał biegaczy – w efekcie z  częścią trasy WRC pomyślnie zmierzyło się 190 zawodników.

Statuetki dla najlepszych biegaczy w kategoriach open i w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański oraz prezes stowarzyszenia Waligóra Run Andrzej Kolisz.

– Do zobaczenia w Głuszycy – 3 czerwca na III Półmaratonie Szlakiem Riese oraz 6 października na ultra- i półmaratonie Waligóra Run Cross – zachęcają organizatorzy.

(SJ)

bieg koliby lomnickiej

 

 

Tagi: , , , ,