Kopiwoda w kadrze juniorów

Inne dyscypliny indywidualne11 stycznia, 2018

 

Jak już informowaliśmy, miniony sezon był udany dla młodych kolarzy LKKS Górnik Wałbrzych – DZT Service Świebodzice, którzy mocno zaznaczyli swój udział w sukcesach zawodników z Dolnego Śląska. Współautorem osiągnięć był oczywiście trener Jarosław Nowicki, od wielu lat związany z Górnikiem i szkolący kolejne pokolenie cyklistów.

 

Dominik Kopiwoda, który w sierpniu skończył 16 lat, został powołany do kadry narodowej juniorów. Warto zaznaczyć, że jest uczniem specjalizującego się w kolarstwie Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, której to placówki absolwentami byli niegdyś Michał Kwiatkowski oraz Rafał Majka. Oby poszedł w ich ślady!

Najwartościowszym tegorocznym wynikiem Dominika Kopiwody, było 6. miejsce zajęte w Górskich Mistrzostwach Polski w Wysowej-Zdroju. Poza tym, razem z Karolem Woźniakiem zajęli 9. lokatę w jeździe dwójkami w mistrzostwach Polski w Godzieszach Wielkich. Warto też odnotować inne rezultaty Dominika: zwyciężył w Czasówce Izerskiej w rejonie Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie, był 2. w Czasówce Kaczawskiej, 8. w wyścigu ze startu wspólnego w Nowym Dworze Mazowieckim, kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, 12. w podobnym wyścigu w Pucharze Polskim w Gostyniu i 2. w rywalizacji MTB w Olesznej.

– Dominik rozwija się prawidłowo, a szczególnie dobrze radzi sobie w górach, które są najlepszym sprawdzianem kolarskiej klasy. Poza tym jest koleżeński i trzyma się ziemi. Liczę na jego postępy w przyszłym sezonie, kiedy będzie się ścigał jako kadrowicz, także za granicą – ocenił swojego wychowanka trener Jarosław Nowicki.

Dominik Kopiwoda był na zgrupowaniu kadry juniorów w Cetniewie. Razem z nim trenowała tam również trójka zawodników Górnika, juniorzy młodsi: Julia Kowalska, Adrianna Rasińska i Karol Woźniak. Ich pobyt na obozie wsparła finansowo Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”.

Andrzej Basiński

 

Dominik KopiwodaDominik Kopiwoda

Tagi: , , ,