Z Mieroszowa na igrzyska

Inne dyscypliny indywidualne1 lutego, 2018

Kamila Żuk – mieszkanka Gminy Mieroszów – otrzymała nominację i pojedzie na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w dniach 9 – 25 lutego 2018 roku odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu.

 

Kamila Żuk dołączyła do grona zawodników zamieszkujących Gminę Mieroszów , którzy również mieli szansę zaprezentować się na igrzyskach. Przypomnijmy, że w 1992 roku w Albertville taką szansę otrzymał Dariusz Kozłowski, a w 2014 roku w Soczi Łukasz Słonina. Przed wyjazdem Kamila Żuk odwiedziła Urząd Miejski w Mieroszowie.

– W poniedziałek 29 stycznia miałem ogromny zaszczyt gościć naszą utalentowaną biathlonistkę Kamilę Żuk wraz z jej babcią i dziadkiem, a także Sławomira Forysia z UKS Mieroszów i Filipa Skalskiego z UKS Sokołowsko. Już za kilka dni Kamila będzie reprezentowała barwy Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Warto przypomnieć, że Kamila Żuk rozpoczynała swoją karierę sportową w UKS Sokołowsko, gdzie trenerem była Lidia Turkowicz, natomiast w okresie gimnazjalnym trenowała w UKS Mieroszów, gdzie trenerem był Sławomir Foryś. Kamila od kilku sezonów wchodzi w skład kadry narodowej startując w Pucharze Świata i w mistrzostwach Europy. W czwartek w Warszawie nastąpi zaprzysiężenie kadry olimpijskiej. W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Mieroszów życzę Kamili powodzenia na igrzyskach. Trzymamy kciuki! – mówi Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa.

(RED)

kamila zuk mieroszow

Przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie Kamila Żuk odwiedziła mieroszowski magistrat.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,