Powitali mistrzynię świata

Inne dyscypliny indywidualne7 marca, 2018

 

Dwa złote i jeden srebrny medal – z taki dorobkiem Kamila Żuk, mieszkająca w Sokołowsku w Gminie Mieroszów, zakończyła Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie w Otepaa. Mieszkańcy Sokołowska i innych miejscowości Gminy Mieroszów, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy uroczyście powitali w Sokołowsku swoją mistrzynię.

 

Na Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie do Otepaa Kamila Żuk pojechała kilka dni po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, na których zadebiutowała w sztafecie mieszanej. A na rozgrywanych w Estonii zawodach reprezentantka Polski pokazała olimpijską formę: najpierw wygrała z przewagą trzech minut bieg indywidualny na 12,5 km, w sobotę drugi tytuł mistrzyni świata Kamila Żuk wywalczyła w sprincie, a zawody w Otepaa zakończyła w niedzielę srebrnym medalem w biegu na dochodzenie.

Kamila Żuk to urodzona w 1997 roku roku biathlonistka, która mieszka w Sokołowsku, ale studiuje i trenuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jej największym osiągnięciem był do tej pory brązowy medal zdobyty w biegu sprinterskim, wywalczony podczas Mistrzostw Europy Juniorów w 2017. We wtorek, powracającą do domu mistrzynię świata, hucznie powitali mieszkańcy Sokołowska i innych miejscowości Gminy Mieroszów. Podczas powitania, zorganizowanego przez Sołectwo Sokołowsko, były transparenty, wiwaty oraz liczne gratulacje i kwiaty.

– To, co tu zobaczyłam przerosło moje najśmielsze oczekiwania – podkreśliła po uroczystości wzruszona Kamila Żuk.

– Kamila jest skromną i bardzo pracowitą osobą. Była bardzo zaskoczona takim powitaniem – mówi Andrzej Lipiński, radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

– Jesteśmy pełni dumy i podziwu dla naszej młodej, utalentowanej zawodniczki i życzymy kolejnych sukcesów oraz sił i wytrwałości w dążeniu do celu – powiedział w imieniu władz Gminy Mieroszów burmistrz Marcin Raczyński.

Przypomnijmy, że złoty medal mistrzostw świata zdobył także inny sportowiec pochodzący z Sokołowska. W 1998 roku tytuł mistrza świata kadetów w zapasach klasycznych wywalczył Julian Kwit z Zagłębia Wałbrzych, który potem reprezentował Polskę m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

(RED)

 powitanie kamili zuk

Mieszkańcy Sokołowska i Gminy Mieroszów zgotowali Kamili Żuk gorące powitanie (fot. Sołectwo Sokołowsko).

Tagi: , , , ,