Wyleczone z marzeń

Piłka nożna16 maja, 2018

Medyk jeszcze raz za silny dla AZS PWSZ Wałbrzych – w rozegranym w Koninie meczu 25 kolejki ekstraligi piłki nożnej kobiet gospodynie pokonały wałbrzyski zespół aż 4:0.

 

– Podopiecznie trenera Romana Jaszczaka rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia – już w 3 min., po uderzeniu z 25 metrów Patrycji Balcerzak, drużynę gości uratowała poprzeczka. Minutę później ta sama zawodniczka obsłużyła dokładnym, kilkudziesięciometrowym podaniem Annę Gawrońską, a ta w sytuacji sam na sam na raty pokonała Weronikę Klimek. W pierwszej połowie dużo lepszym zespołem był Medyk, który ukoronował swoją dobrą postawę w 27 min., gdy po – faulu Małgorzaty Mesjasz na Nicole Zając – Natalia Chudzik wykorzystała rzut karny podwyższając na 2:0. W 35. minucie Mariana Iwaniszyn dośrodkowała w pole karne, a Anna Gawrońska wykorzystała nieporozumienie w szeregach obrony AZS PWSZ i skierowała piłkę do pustej bramki. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy i wałbrzyszanki były w bardzo trudnej sytuacji. Po zmianie stron gra gości trochę się poprawiła i były okazje na gole po stałych fragmentach gry, ale do bramki ponownie trafiły gospodynie. W 73 min. Nicole Zając zagrała długą piłkę z własnej połowy, Anna Gawrońska wyskoczyła zza pleców obrończyń i znalazła się sam na sam z Weroniką Klimek i choć bramkarka AZS PWSZ obroniła strzał napastniczki Medyka, to wobec dobitki była już bezsilna i było 4:0 dla Medyka – relacjonuje Tomasz Stasiński z PWSZ.

AZS PWSZ Wałbrzych kolejny mecz rozegra w sobotę o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu z Olimpią Szczecin.

(TS)

 

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (3:0)
Bramki:
Gawrońska (4, 35, 73), Chudzik (27)
AZS PWSZ: Klimek, Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Kędzierska, Pluta, Dereń, Głąb, Szewczuk (83 Zawadzka), Rozmus (77 Jędras), Kowalczyk (77 Klepatska).

azs pwsz OLIMPIA16

Tagi: , , , ,